Kayseri’de dul kadın numaraları

Her insanın doğasında konuşmak, sohbet etmek daha doğrusu birbirleri ile iletişim içinde olma dürtüsü vardır. Bu yemek yemek su içmek gibi temel ihtiyaçlarımızdan biridir aslında. İnsanlar tüm ihtiyaçlarını bir yerde konuşarak giderebilmektedir. Bir bardak su alabilir miyim? Bir porsiyon daha yemek istiyorum vb. gibi. Bu gayet doğal bir duruştur. Çünkü insanlarla etkileşime geçmek onların fıtratında olan bir şeydir. Fakat her insanın iletişim anlayışı farklıdır. Daha doğrusu iletişim biçimleri farklıdır. Çünkü birisinin hayatında olmayı istemek de bir iletişim gerektirir, bir bardak su istemek de. İletişime yön vermek ise tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Kayseri’de dul kadın numaraları insanlar en çok yalnızlıklarını gidermek için başka bir insana ihtiyaç duymaktadırlar. Bunu gidermenin ilk basamağı olaraksa sohbet etmeyi uygun bulmaktadırlar. Çünkü bir insanla etkileşime girebilmenin en basit yolu onunla konuşmaktır.
Geçmişten günümüze doğru geldiğimizde bu durumun aslında hep bu şekilde iz sürdüğünü görmekteyiz. İsterse padişah olsun isterse peri kızı, konuşmadan birliktelik kuran kimse – kimseler görülmemiştir henüz. Düşündüğümüzde insan doğası bile aslında çift yaratılmıştır aslında. 2 tane kol, 2 tane kulak, 2 tane göz, 2 tane bacak. Nedeni ise basit, işlevleri kolaylaştırmak ve diğer uzuvlarına yardımcı olmak. Böyle düşünüldüğünde gerçekten de insanların yalnız olmaları kulağa garip gelebiliyor.
Günümüzde bu duruma şöyle bir göz atıldığında aslında eskiye oranla bu sorunun çok daha rahat çözülebileceği apaçık ortada. Çünkü çağımız teknoloji çağı. Kayseri’de dul kadın numaraları yani insanlarla iletişime geçmenin en kolaya indirgenildiği dönemlerden biri. Biraz bu durumu örneklerle açıklayacak olursa en basitinden herkesin artık rahatça erişim sağlayabildiği internet ortamı. Öyle ki hiç kimseyle normal yollardan iletişime geçemiyorsanız bile internet aracılığıyla bunu yapabiliyorsunuz artık. Hem de bunun için sadece arama motorlarını kullanmanız yeterli. Ayrıca aramalarınızda bölge filtrelemesini de dâhil edebilirsiniz. Örneğin Kayseri’de dul bayan, gibi etiketler yazarak aradığınız sonuçlara ulaşmanız mümkün.
Başka bir iletişime geçme yöntemi de telefon aracılığıyla olmaktadır. İnsanlar artık sadece birbirlerinin telefon numaralarıyla birçok sosyal ağda bile arkadaş olabilip birbirlerini daha yakından tanımaya o ortamlar aracılığıyla devam etmektedirler. Ayrıca artık akıllı telefonların birçok işlevi de bu konuda çiftlere yardım etmektedir. Yine aynı şekilde internette yapacağınız küçük aramalarla atıyorum; Kayseri’de dul bayan numaraları ya da Kayseri’de dul kadın numaraları dul bayanlar gibi etiketlerle aradıkları numaralara ulaşmaları oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

İnsanların bu şekilde ihtiyaçları olan yalnızlık hissi bir nebze olsun giderilebilmektedir. Kayserili dul bayanlar durumu pek çok kişi tarafından yadırganan bir durumdur. Çünkü insanlara göre bazı kalıplaşmış davranışlar vardır. Yabancı insanlarla konuşulmaz onlarla diyaloğa girmek kötü sonuçlar doğurabilir.
Oysaki çevremize baktığımızda ne yazık ki birçok boşanan çiftin yıllardır beraber olup birbirlerine çok büyük aşkla bağlı olduklarını söyledikleri ya da tencere kapak diye nitelendirdiğimiz çift olduğunu görmekteyiz. Aslında bu durumdan da çıkması gereken sonuçlar var. Yıllarca bir insanla yaşamak onunla yılları devirebilecek kapasitede olduğunuz anlamına gelmez. Ya da her hangi sebeplerle eşlerini kaybetmiş insanlar da var çevremizde. Kayseri’de dul bayan da elbette yeni bir yaşamın penceresini aralamak isteyecektir. O insanlar içinde aslında sohbet platformları ihtiyaç olan bir kanaldır. Her çift normal şekillerde tanışacak diye de bir kaide yok. Kimilerinin gezip yaşayarak hissettirdikleri duyguları kimileri sadece sesleriyle bile yaşatabilme yeteneğine sahiptirler. Ya da hislerini kelimelere dökebilen iki insanın uyumundan da birçok şey çıkartılabilir.
Fakat eskiye göre bakıldığı zaman Kayseri’de dul kadın numaraları gibi bu platformların giderek artış gösterdiğini görmekteyiz. Bu da bize artık insanların tabularını yıktığı gerçeğini gösteriyor. Zaten amaç iki insanın birlikteliğiyse eğer bu bir şekilde gerçekleşecektir. İhtiyaç olan kanalın ne olduğunun hiçbir önemi yoktur. Sadece dikkat edilmesi gereken şey her insana olduğu gibi bu kanallarla tanışılan insanlara da birden bire bütün hayatın manasını yükleyip tüm güven anlayışınızı ona mal etmemenizdir. İnanıyoruz ki seviyeli bir düzeyde yürüyen bir iletişim ilerledikçe zaten kendiliğinden çok daha güzel kapıları aralayacaktır. Şimdi size düşen şey biraz cesaret, biraz sabır, biraz da güven! Siz de Kayseri’de dul bayan arıyorum diyerek aradığınız bulun.
Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>